KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409498
nr 1440 9498
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 december 2021
kl 18:11:20
19/12 18:56:24
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe